vize-islem

Vize İşlemleri

Şirketimiz bünyesinde barındırdığı uzmanlar ve deneyimli ekibi sayesinde müşterilerimize vize işlemleri konusunda hizmetler sunmaktayız. Sizlerin en güncel ve birinci kaynaktan bilgi almanızı önemsemekte ve bu işlemler için tüm danışmanlık ve bilgi verme sürecini konsolosluk kaynakları esas alınarak yapılmaktadır. Konsolosluktan istenen vizeler için istenilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Şirketimiz bu konuda vize danışmanlığı vermektedir. Unutmadan eklemek istiyoruz ki firmamızın her hangi bir konsolosluk ile bağlantısı yoktur ve tamamen sizlerin Vize Sorunlarını çözüme kavuşturabilmek için çalışmaktadır.

Önemli Bilgilendirme; 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle tüm Schengen ülkeleri; Biyometrik Veri Alımı ( parmak izi ve dijital fotoğraf) sistemine geçiş yapmıştır. Bu sistemle birlikte, 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren yapılacak ilk başvurularda başvuru sahibinin randevu saatinde şahsen Konsoloslukta/Vize Başvuru Merkezinde bulunması gerekecektir. 5 yılda bir alınacak olan biyometrik veriler, Vize Başvuru Sistemi'nde muhafaza edilecek ve bu dönemde yapılacak diğer Schengen başvurularında misafirin tekrar başvuruya gelmesine gerek kalmayacaktır.


1. Rusya Vizesi

Turistlik Rusya Vizesi için neler gerekir? sorusunun cevabını bu makalede bulabileceksiniz. Gerekli olan belgeler ile en yakın B.B Tour Gezginevi acentemize gelerek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Rusya vizesi için gerekli olan evraklar aşağıda ki belirtilmiştir

 1. Seyahat dönüşünden itibaren en az altı ay geçerli vize basılacak boş sayfası olan pasaport
 2. Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet fotoğraf
 3. Çalışanlar ve iş yeri sahipleri için işyeri isim ve adres detayları 
 4. Ev adresi bilgisi 

*Önemli: Ticari vize için ancak davet mektubu olan misafirlerimizin işlemleri takip edilebilmektedir.

2. Amerika Vizesi

Amerika.. Hayallerin ülkesi başka bir deyişle pek çok insanın gerek ziyaret gerek çalışmak gerekse yaşam hayali kurduğu ülke. Amerika vizesi almak diğer ülke vizelerine göre biraz daha zor. Başvurunun fazla olması,red oranını yükseltmekte ancak acentemizin deneyimli ekip üyeleriyle beraber bu vizeyi almanızda sizinle beraber çalışıyoruz. Amerika vizesi için neler gerekir? Sorusunun cevabını burada bulabileceksiniz.

 1. Turistlik vize dökümanı olan DS-160 belgesini doldurun
 2. Bu belge ingilizce olduğu için acentemizde uzman arkadaşlarımız sizlere yardım edecektir. 
 3. 2 adet 50 mm x 50 mm çapında ve son 6 ay içerisinde çekilmiş olan fotoğraf randevunuzda yanınızda olmalı
 4. Konsolosluktan randevu alabilmek için gerekli bilgileri doldurarak hesap oluşturunuz
 5. Aynı adreste hesap oluşturulduktan sonra randevu talep formu ile karşılaşılacaktır. Bu formu da eksiksiz doldurmak gerekmektedir
 6. Aynı adreste bulunan son işlem vize ücretinin ödenmesidir. Talep edilen 160 Amerikan dolarının kredi kartı ile ödenmesinin ardından işlem tamamlanıp randevu formunun çıktısı alınabilir.
 7. Bu aşamadan sonra yapılması gereken şey, konsolosluk tarafından talep edilen tüm belgeleri eksiksiz biçimde ilgili kurumlardan toplayarak randevu tarihinde konsolosluğa gitmektir.